Cukier i jego nieznane właściwości

Cukier to nie tylko słodycz. Jego właściwości medyczne zostały potwierdzone przez lekarzy, między innymi przez Moses Morandu, wykładowcę Uniwersytetu Wolverhampton, który bada zastosowanie cukru w medycynie. Substancje czynne, z których jest on zbudowany oraz jego struktura, mogą mieć zbawienny wpływ na stan naszego zdrowia.

Problemy z ciężko gojącymi się ranami

Przemywanie ran roztworem cukru, przynosi efekty zbliżone do tych, które zauważyć można przy stosowaniu konwencjonalnych środków medycznych. Ten sposób może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którym nie pomagają standardowe preparaty. Ma bardzo dobre właściwości zabliźniające, które wpływają na efektowne gojenie się ran oraz zmniejszanie zaognień. Do wykonania roztworu wystarczy woda i cukier. W 250 ml wody należy rozpuścić 4 łyżeczki cukru i nałożyć na uszkodzoną powierzchnię ciała.

Po ukąszeniu, przyłóż cukier!

Cukier działa idealnie jako środek przeciwbólowy, między innymi po użądleniu przez pszczoły. Zmieszane w proporcjach 1:1 woda z cukrem, a następnie nałożone na ugryzione miejsce, zmniejszają ból wywołany pożądleniem.

Uciążliwa czkawka? To nie problem!

Jeżeli zdarzało się, że czkawka nie dawała Ci spokoju, a wszystkie domowe metody nie przynosiły rezultatu – mamy dla jeszcze jeden sposób do wypróbowania. Podczas męczącej czkawki, zjedz jedną łyżkę cukru. Jego granulki mogą spowodować podrażnienie przełyku, co spowoduje, że nerw przeponowy zapomni o czkawce.