Rodzaje cukrów spożywczych

Czy wiesz, ile kalorii ma jedna łyżeczka cukru białego? Albo który cukier ma o połowę mniej kalorii niż tradycyjny cukier spożywczy? Lub co wyróżnia cukier kokosowy i do czego warto go dodawać w kuchennych eksperymentach? Jeśli chciałbyś się tego dowiedzieć (i znacznie więcej o rodzajach cukru) to zapraszamy do obejrzenia naszej krótkiej animacji!

Miary cukru – przelicznik kuchenny

Zastanawiasz się, ile gram ma jedna szklanka cukru pudru? A może nie wiesz, czy jedna łyżeczka cukru białego odpowiada jednej łyżeczce cukru pudru? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy animację z przelicznikami kuchennych miar, krótką ściągę, w której znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania! Zapraszamy do obejrzenia!

Przepis na tradycyjny sernik

Przepis na sernik istnieje w każdym domu. Z indywidualnych interpretacji tego, co w nim najlepsze można byłoby stworzyć silną markę z gigantycznym potencjałem patentowym.


Tylko nieliczni wiedzą jednak, że najlepszy smak wydobywa harmonia proporcji. Ciasto, które ma się wybić na tle innych, bazuje na solidnie dobranych składnikach i finezji autora. Łatwo powiedzieć, trochę trudniej wcielić to w życie. Zapraszamy do obejrzenia materiału, w którym Mateusz Gessler zdradza swój przepis na tradycyjny sernik.

Przepis na racjonalne spożywanie cukru

Istnieje mnóstwo teorii dotyczących dbania o zdrowie poprzez odżywianie. Zagubieni rodzice traktują łakocie jako nagrodę i tłumaczą dzieciom, że trzeba na nie zasłużyć. Inni pozwalają pociechom spożywać słodycze bez ograniczeń. Są też tacy, którzy chcą całkowicie wykluczyć cukier z diety młodych. Agnieszka Piskała, tłumaczy, że każda skrajność to błąd.